Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak wybrać odpowiedni prezent?

Wszyscy znamy to uczucie, kiedy chcielibyśmy sprawić bliskiej osobie niespodziankę i miły upominek, a tu brakuje nam pomysłu i czasu na chodzenie po sklepach i poszukiwania.

Tak naprawdę wcale nie jest łatwo wybrać odpowiedni prezent. Dlatego proponujemy, aby zastanowić się nad następującymi kwestiami, które mogą okazać się nam bardzo pomocne.


Pomyślmy o osobie, dla której poszukujemy upominku i odpowiedzmy sobie na poniższe pytania:

a

  • jakie ma zainteresowania (może ma jakieś hobby, coś kolekcjonuje)?

Wtedy zawsze jest łatwiej i możemy dokupić coś do kolekcji.

a

  • jakie lubi wnętrza (jeśli to możliwe przypomnijmy sobie jak mieszka, czy lubi wnętrza bardziej chłodne i nowoczesne, czy wręcz przeciwnie – kolorowe, z wieloma dekoracyjnymi przedmiotami)?

Jest ogromny wybór przedmiotów dekoracyjnych, starajmy się dobrać najlepiej pasujący do gustu osoby, dla której szukamy prezentu, a nie naszego własnego.


  • jakimi przedmiotami się otacza (czy lubi podręczne, przydatne, ale również ozdobne drobiazgi czy nie przepada za wieloma gadżetami)?

Jeśli ktoś nie przepada za bibelotami, postarajmy się wybrać coś konkretnego i praktycznego.  Jeśli wręcz przeciwnie możemy wybierać spośród ogromnej gamy przedmiotów dekoracyjnych oraz osobistego użytku, dla kobiet np. drobiazgów do torebki (lusterek, kosmetyczek, zawieszek, wizytowników, ozdobnych pudełeczek), dla mężczyzn (gadżetów, długopisów, figurek na biurko itp.).


  • czy lubi nowości, czy jest bardziej tradycyjna?

To jest ważny aspekt, gdyż na rynku ciągle pojawia się wiele nowinek zarówno technicznych, jak również gadżetów o nowych zastosowaniach. Jeśli ktoś lubi nowości, to mu je podarujmy. Nie muszą to być wcale drogie prezenty, jest wiele drobiazgów, które są jednocześnie nowatorskie i przydatne.

Dla ceniących tradycyjne prezenty i motywy jest ogromny wybór klasycznych propozycji takich jak np. porcelana,  portfele, biżuteria, książki.


  • czy lubi zwierzęta i jakie?

Nie namawiamy absolutnie do zakupu żywych zwierząt, nawet wręcz przeciwnie, ale warto poszukać przedmiotów z motywami takich zwierząt. Jest do wyboru wiele kubków, filiżanek, figurek, podkładek i innych elementów dekoracyjnych z pieskami, kotkami, ptaszkami itp.


  • jaką pracę wykonuje?

Może po zastanowieniu przyjdzie nam do głowy pomysł np. na kubek do pracy, elegancki długopis lub notes, wizytownik, kosmetyczkę itp.


  • czy ważna jest dla niej ekologia i ochrona środowiska naturalnego?

To ważny aspekt w obecnych czasach i są osoby, które szczególnie zwracają uwagę na przedmioty, które powstały z dbałością o środowisko. Warto wtedy poszukać prezentu EKO, który będzie miłym zaskoczeniem.


  • czy ważny jest dla niej rozwój duchowy, czy lubi otaczać się przedmiotami o właściwościach wspomagających pozytywną energię?

Starajmy się poszukać prezentu, który wprowadza pozytywną energię. Często są to wyroby z kamieni o przeróżnych pozytywnych właściwościach, amulety lub po prostu przedmioty, które wywołują na twarzy uśmiech.


Pamiętajmy!

-  że bardzo ważne jest, aby prezent wręczyć „na czas”, czyli akurat wtedy gdy dana osoba obchodzi swoje Święto. Dlatego też zadbajmy o niego z odpowiednim wyprzedzeniem.

- aby upominek był odpowiednio zapakowany, ozdobnie, najlepiej z pomysłem. To bardzo istotne, jest wyrazem dobrego wychowania i naszego szacunku dla obdarowywanej osoby.


Autor: koszyk-prezentow.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl